Twoja historia w BIK 2012-09-04 21:46
 Oceń wpis
   

Straciłeś pracę? Zarabiasz niewiele? Masz nagły zakup, którego nie chcesz odsunąć na później? Może się okazać, iż pożyczki pozabankowe to oferta skierowana szczególnie do Ciebie.
Wybierając produkt tego typu masz większe prawdopodobieństwo, iż nie otrzymasz decyzji odmownej. Nie nastąpi raczej sprawdzenie Twojej historii zadłużenia w BIK oraz możliwości kredytowej.

Zbędne mogą się okazać także dokumenty o zarobkach. Należy niestety zwrócić uwagę na to, że szybka pożyczka pozabankowa to produkt bardzo drogi. Koszty okołokredytowe nie należą do najniższych. Koniecznie trzeba pamiętać, że czasami transze należy zwracać w odstępach tygodniowych, a nie, jak się już nauczyliśmy w przypadku pożyczki udzielanej w banku, w miesięcznych. Dla tych, którzy mają pracę dorywczą jest to rewelacyjne rozwiązanie. Dla tych, którzy jednakże dostają pensję miesięczną może to być specyficzny problem. Trudno jest niestety gospodarować budżetem domowym w taki sposób, aby co siedem dni być w stanie wydać jego część na ratę zobowiązania. Trzeba dobrze się zastanowić przed zaciągnięciem takiego zobowiązania, aby nie mieć jeszcze większych trudności z oddaniem pożyczki.


Należy pamiętać, że pożyczki bez bik to produkt bardzo zróżnicowany w wielu firmach pozabankowych. Na szczególną uwagę zasługują pożyczki w SKOK-ach. Jest to też instytucja parabankowa, charakteryzuje się jednakże całkiem inną polityką względem swoich pożyczkobiorców. Tutaj rzetelnie kontrolowana jest Twoja historia spłat w BIK oraz zdolność kredytowa. Koszt wzięcia pożyczki jest jednak o wiele mniejszy, bardzo konkurencyjny do zobowiązań, które możesz zaciągnąć w standardowych bankach komercyjnych. Dzięki temu będzie pewnie ciekawszą alternatywą niż pozostałe pożyczki bez bik.

 
Kategoria: Kredyty